Hyundai Kona1,0 T-GDi Trend 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2018 |
| Kilometertal | 115.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/172 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
✔️FAST TRÆK
✔️KLIMA
✔️FARTPILOT
✔️APPLE CARPLAY/ANDROID AUTO
✔️RATVARMME + SÆDEVARME FOR
✔️16" ALUFÆLGE PÅ VINTERDÆK
✔️16" ALUFÆLGE PÅ SOMMERDÆK MEDFØLGER
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, 16" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, træk, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening
Historik: ikke ryger, service ok.
Ring for yderligere information samt fremvisning. ÅBENT ALLE UGENS DAGE (EFTER AFTALE!). Hvis du besøger os uden at lave en aftale så risikerer du at køre forgæves.
PRISEN ER ALT INKL. herunder: 24 måneders reklamationsret, nummerplader og professionel kosmetisk klargøring.
Vi tilbyder attraktiv bilforsikring
Her gør du et trygt bilkøb - JS Biler ApS er nemlig medlem af AUTOBRANCHEN DANMARK og 100% AUTOTJEK. Det forpligter! Detailsalg med 2 års reklamationsret
Denne bil kan finansieres med eller uden udbetaling! Forbehold for fejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 219.995 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.350 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stemmebetjening |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |