Hyundai Kona1,0 T-GDi Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 109.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/172 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🐣PÅSKE ÅBNINGSTIDER🐣
Alle dage er efter aftale
Ring eller skriv til os - Vi er altid klar på en påske handel
HIGHLIGHTS:
✅ AFTAGELIGT ANHÆNGERTRÆK
✅ HEADUP DISPLAY
✅ BLINDVINKELASSISTENT
✅ VOGNBANEASSISTENT
✅ SKILTEGENKENDELSE
✅ TRÆTHEDSREGISTRERING
✅ 18" ALUFÆLGE
✅ APPLE CARPLAY / ANDROID AUTO
✅ TRÅDLØS MOBILOPLADNING
✅ FULD NØGLEFRI BETJENING
✅ NAVIGATION
✅ BAKKAMERA
✅ PARKERINGSSENSOR FOR OG BAG
✅ BLUETOOTH 7 HÅNDFRIT TIL MOBIL
✅ FULDAUOTMATISK KLIMA
✅ RAT OG SÆDEVARME
✅ LED LYGTER
Servicehistorik:
10.150 km
20.436 km
35.255 km
50.937 km
66.600 km
82.607 km
BILEN KAN EVT FREMVISES FRA VORES SJÆLLANDSAFDELING
VINERHJUL KAN TILKØBES FOR 3500,-
🔷 Attraktiv finansering tilbydes både med og uden udbetaling - Kontakt os for et uforpligtende tilbud - Vi samarbejder med Santander, AL Finans, Accept Auto & Resurs bank
🔷 Ønsker du ekstra sikkerhed på dit bilkøb? Vi tilbyder udvidet cargarantie på bilen
Pris på denne bil:
12 mdr - 4.000,-
24 mdr - 5.500,-
VORES ÅBNINGSTIDER
Alle hverdage: 09.00 - 17.00
Lørdag: Efter aftale
Søndag: Efter aftale
Kør hjem med bilen samme dag - Vi har nummerplader på lager
Undgå at køre forgæves - Kontakt os gerne inden dit besøg
YDERLIGERE UDSTYR:
kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-klapbare sidespejle, tågelygter, aircondition, aut. nedbl. bakspejl, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, aux tilslutning, usb-a tilslutning, dab radio, lygtevasker, airbag, esp, automatisk lys, isofix, antispin, tagræling, xenonlys, fjernlysassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 241.017 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 361 liter |
| Vægt | 1.233 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 542 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED baglygter |
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Lygtevasker |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| Blindvinkelassistent | Tågelygter |
| DAB radio | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Head-up display | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde | Xenonlygter |