Hyundai Ioniq1,6 PHEV Premium DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 110,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 52 km |
| Batterikapacitet | 6,1 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 97 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/265 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
⭐️ KØR NY BIL FRA KUN 1.913 KR. PR. MÅNED! ⭐️
🚗 Attraktiv finansiering tilpasset dig
✔️ Kun 20 % i udbetaling – fra 1.913 Kr. pr. måned
✔️ 0 kr. i udbetaling – fra kun 2.300 kr. pr. måned
✍🏻 Få en uforpligtende forhåndsgodkendelse allerede i dag
⚫Træk op til 750kg
⚫Bakkamera
⚫Vognbaneassistent
⚫Multifunktions læderrat
⚫Adaptiv fartpilot
⚫Apple carplay & Android auto
⚫Automatisk lys
⚫Håndfrit til mobil
⚫Automatisk lys
⚫Sædevarme
Yderlige Udstyr:
kørecomputer, stofindtræk, højdejust. forsæder, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, automatgear, ratgearskifte, varme i rat, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, musikstreaming via bluetooth, dab+ radio, usb-a tilslutning, alarm, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, airbag, esp, auto hold, regnsensor, led kørelys,
⚫Vi tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling via AL Finans, Santander og Accept Auto
⚫Mulighed for tilkøb af udvidet garanti i op til 48 måneder igennem vores samarbejdspartner Fragus
⚫Åbningstider:
Mandag-Fredag: 8-16.30
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 11-16
⚫Du kan altid finde os på:
www.ocbilsalg.dk
Tlf: 25677366
Email: Kontakt@ocbilsalg.dk
Stagehøjvej 19A 8600 Silkeborg
⚫Bilen er importeret, og udstyr kan derfor variere i forhold til en Dansk bil.
⚫Der tages forbehold for tastefejl og mangler i annoncen samt ændringer uden varsel,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 264.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 341 liter |
| Vægt | 1.550 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Ratbetjent gearskifte |
| Automatgear | Ratgearskifte |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Stofindtræk |
| DAB+ Radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |