Hyundai Ioniq 573 Ultimate 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 481 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 234 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 18 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 217 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Nøgletal:
Batteri: 73 kWh
Rækkevidde (WLTP): op til 481 km
Ydelse: 217 hk / 350 Nm
0–100 km/t: 7,4 sek.
Energiforbrug: 168 Wh/km
Årlig ejerafgift: 920 kr.
---
Udstyr – Ultimate (topudstyr):
Adaptiv fartpilot
360° kamera
P-sensor for og bag
Head-Up Display
CC
El-justerbart førersæde med memory
Sædeventilation og sædevarme (for + bag)
Varme i rat
BOSE premium lydanlæg
Navigation
Apple CarPlay
Digitalt cockpit
El-betjent bagklap
Automatisk parkeringssystem
Blindvinkel- og vognbaneassistent
Automatisk lys
Regnsensor
Trådløs Bluetooth musik og håndfrit til mobil
19” alufælge vinterhjul og dæk (2 måneder gamle)
20” alufælge sommerhjul
Type 2 ladekabel
Nøglefri adgang og start
---
Virkelig velkørende, komfortabel og rummelig elbil med lynhurtig DC-opladning og lavt forbrug. Ultimate-modellen betyder, at der ikke er sparet på noget – perfekt både til hverdag, familie og lange ture.
Bilen fremstår flot og velholdt og er klar til ny ejer.
Kontakt mig ved interesse eller for fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 400.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 527 liter |
| Vægt | 1.885 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Head-up display |
| Apple carplay | Internet |
| Auto. nødbremse | Kurvelys |
|---|---|
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap | Xenonlygter |