Hyundai Kona1,0 T-GDi Select 5d
Kontantpris
120.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 93.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/172 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Meget pæn og velholdt, der følger vinterdæk på stålfælge og sommerdæk på alufælge med i prisen
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 204.996 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.233 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 542 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Nøglefri tænding |
| Aircondition | Sædevarme |
| Alufælge | Servo |
| Bakkamera | Træk |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |
|---|