Hyundai Ioniq 573 Ultimate 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 77.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 481 km |
| Batterikapacitet | 70,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 217 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
🔑 Kan finansieres MED eller UDEN udbetaling!
🌟 Highlights:
- Varmepumpe
- BOSE lydanlæg
- Svingbart træk (manuel) til 1.600kg
- El-sæder m. ventilation & Sædevarme
- Ratvarme & Varme i bagsæde
- Adaptiv fartpilot
- Nøglefri tænding & Entry
- Apple carplay & Android auto
- Navigation & Dab radio
- El betjent bagklap
- Fuld led forlygter med Fjernlysassisten
- El indst. førersæde m. memory & El-justerbar lændestøtte
- Vognbane & Blindvinkelsassistent
- Head-up display
- Skiltegenkendelse
- Glastag
- Frunk
- 360° kamera & Parkeringssensor (For & Bag)
- Trådløs mobilopladning
Resten af udstyret og info om bilen:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle, led kørelys, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, træthedsregistrering, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, esp, 2 zone klima
Hos RK Biler får du ekstra tryghed og service:
✅ Medlem af 100% autotjek & Autobranchen Danmark – Din garanti for en tryg handel!
💼 Forsikringstilbud gennem Tryg eller Gjensidige – Vi hjælper dig med at finde den rette løsning!
💸 Skarp finansiering gennem vores gode samarbejdspartnere – Ring for at høre mere!
Danmarks skarpeste priser – Vi tilbyder altid konkurrencedygtige priser!
⭐⭐⭐⭐⭐ Mange gode anmeldelser på Tustpilot – Vores kunder taler for sig selv!
📲 Læs mere på vores hjemmeside: www.rkbiler.dk
🔴 Ring eller skriv i forvejen og undgå at køre forgæves!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 400.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 527 liter |
| Vægt | 1.885 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 360° kamera | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Kunstlæder |
|---|---|
| Android auto | Kunstlæderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædekøling |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (manuelt) |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Frunk | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |