Hyundai Ioniq 577 Essential 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 24.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 507 km |
| Batterikapacitet | 74,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 350 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 18 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 229 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
✅ FABRIKSGARANTI TIL 11/9-2029
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ EL-BETJENT BAGKLAP
✅ APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO
✅ BOSE ANLÆG
✅ LED-FORLYGTER M. FJERNLYSASSISTENT
✅ EL-JUSTERBARE FORSÆDER
✅ BAKKAMERA + P-SENSOR FOR OG BAG
✅ VARME I FORSÆDER OG RAT
✅ NAVIGATION
✅ BLUELINK APP-STYRING AF BL.A. KLIMATISERING
✅ DIGITAL INSTRUMENTERING
✅ FORSKYDELIGT BAGSÆDE
✅ MASSER AF SIKKERHEDSUDSTYR
Komplet udstyrsliste:
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, splitbagsæde, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, 2 zone klima, aircondition, elektrisk kabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, trådløs mobilopladning, elektrisk parkeringsbremse, app integration, navigation, musikstreaming via bluetooth, android auto, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 527 liter |
| Vægt | 1.885 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde | USB A tilslutning |
| El indst. forsæder | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |