Hyundai i401,7 CRDi 115 Trend 4d
Kontantpris
69.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 151.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/280 nm |
| Acceleration | 12,4 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Diesel Altid Diesel! Fejlfrit syn 1/2026. Fejlfri karrosserieftersyn 2026 (film af undervogn). Alle service overholdt. Yderst velholdt m/småridser. Står med vinterhjul, alu sommerhjul (på billedet) medfølger. 4 x elruder, el-spejle, el indst. førersæde, 2 x sædevarme, fartpilot, fjernb. c.lås, regncensor, nedbl. bakspejl, læderrat m/varme, mørktonede ruder i bag, 6 gear, elektrisk P-bremse, ratbetj. cd/radio, bluetooth, håndfrit til mobil, tågelygter, airbags, ABS. Fantastisk langturs- og feriebil. FAST PRIS!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 314.995 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.634 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 474 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 456 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |