Hyundai i301,4 CVVT Comfort 5d
Kontantpris
44.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2012 |
| Kilometertal | 164.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/137 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Hyundai i30 1.4 – 2012 – 164.288 km
Velkørende og driftssikker bil sælges. Starter og kører som den skal og har været en god familiebil.
Synet sidste år.
Service er overholdt løbende hvert år, men ikke stemplet i servicebog.
Der er løbende skiftet dele, bl.a.:
• Ny bærekugle
• Ny højre forlygte
• Ny støddæmper
Derudover monteret nye helårsdæk i november 2025
? Pæn stand inde og ude
? God økonomi
Der er en kosmetisk skade på bagskærmen. Har ingen betydning for kørsel og vi har kørt med den sådan i over et år uden problemer.
Perfekt som billig pendler- eller førstegangsbil.
Pris: 44.900 kr. – åben for fornuftige bud.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 209.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.300 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |