Hyundai i101,0 Style 5d
Kontantpris
44.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2014 |
| Kilometertal | 133.800 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 66 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,9 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
***RESERVERET***
NYSERVICERET, LEVERES NYSYNET og MED NUMMERPLADER.
Billig økonomisk bil med massere udstyr og komfort. LANGT PÅ LITEREN og UTROLIG BILLIG VÆGTAFGIFT.
Radio, Selealarm, ESP (Elektronisk Stabiliserings Program), Airbags, ABS bremser, Sædevarme for, Blink i sidespejle, AirCondition, Bluetooth, Centrallås, Varme i rattet, Læderrat, Alufælge, LED lygter, Fartpilot, Metallak, bagagerumsdækken, kørecomputer, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 15" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, varme i rat, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, aux tilslutning, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, 6 airbags, esp, led baglygter, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 124.997 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.008 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 367 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 412 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Sædevarme |
|---|---|
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Tågelygter |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Vinterhjul |