Hyundai i101,0 MPi Essential 5d
Kontantpris
97.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 51.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,2 km/l |
| CO2 udledning | 110 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 67 hk/96 nm |
| Acceleration | 17,8 sek. |
| Tophastighed | 153 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
ABS, Aircondition, Automatisk lys, Bluetooth, Dæktrykssensor, ESP, El-spejle, Fartbegrænser, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, Læderrat, Multifunktionsrat, Radio, Sædevarme, To el-ruder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 118.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 252 liter |
| Vægt | 1.039 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 367 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 271 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Aircondition | Kopholder |
| Automatisk lys | Kørecomputer |
| El-sidespejle | Læderrat |
| Fartpilot | Multifunktionsrat |
| Fjernb. centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| Infocenter | Sædevarme |
|---|