Ford Mustang Mach-E88 Extended Range 5d
Kontantpris
235.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 610 km |
| Batterikapacitet | 88,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 300 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 20 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 294 hk/415 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Ford Mustang Mach-E – AB Black – 74.000 km – Næsten som ny
Super velholdt Mustang Mach-E i AB Black, som står næsten som ny både ude og inde.
Bilen kører utrolig smooth, er støjsvag og leverer den velkendte, sporty Mach-E-følelse med masser af komfort og overskud.
Kun 74.000 km, synet i okt. 2025, og der medfølger 18" vinterhjul, 2 nøgler (kan betjenes via mobiltelefon samt aftageligt træk. Den er udstyret med teknologipakke plus. Den har lang rækkevidde 610 km.
Udstyret er moderne og intuitivt, med stor infotainmentskærm, masser af sikkerhedssystemer og alt det, der gør hverdagen lettere og turene sjovere.
En virkelig flot el-SUV, der fremstår i topstand og er klar til mange kilometer hos ny ejer.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 435.719 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 2.160 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder |