Ford Kuga2,5 PHEV Titanium X CVT 5d
Kontantpris
165.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 93.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 37,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 72 km |
| Batterikapacitet | 11,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | 5 |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/- |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Her er det om at være hurtigt - meget velholdt bil - fuldstændig fejlfri ude som inde! Fabriksmonteret udstyr: Anhænger foreberedelsespakke, fører assistancepakke, magnetic gråmetal, sensor aktiverbar bagklap, B&O højtalerpakke, 18" alufælge med sommerdæk samt tilsvarende med vinterdæk, plasticbagagerumsbakke. Alle service overholdt samt nye bemseskiver bag. Endvidere er den opvarmet forrude lige skiftet! Bilen har kun være ejet og kørt af min bedre halvdel som kører helt upåklagelig.
En rigtig god hybridbil, el og benzin til en rigtig god pris!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 292.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 411 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 569 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |