Ford Kuga2,0 TDCi 150 Titanium 5d
Kontantpris
134.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 146 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.720 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/370 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.900 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Grøn ejerafgift: 2.320 kr./år
??????????????????????????????????????
UDSTYR:
Læder • Apple CarPlay • Navigation • Bakkamera
Tonede ruder • aftagelig Anhængertræk (1900 kg) klima.
Håndfri telefon. Fartpilot.
EKSTRA:
El førersæde • 2 zone klima • Sync lyd
Regnsensor • 4x elruder • Foldbare bagsæder
Tonede ruder i bag.
??????????????????????????????????????
Velholdt og driftssikker SUV
Perfekt til hverdag og lange ture
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 391.410 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 456 liter |
| Vægt | 1.614 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 636 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El komfortsæder | Servo |
|---|---|
| El-ruder |