Ford Ka1,2 Titanium 3d
Kontantpris
39.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2015 |
| Kilometertal | 146.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/102 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 159 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
Pæn og smart Ford Ka 1,2 Titanium 69HK fra 2015
Bilen er udstyret med bla. Aircondition, El-spejle og Start/Stop system
Den er opgivet til at køre 20,4 km/l.og koster kun 460,- i halvårlig ejerafgift.
Kig forbi vores store indendørs udstilling eller kontakt os på 6138 4545.
Vi kan finansiere bilen fra 769,- pr. måned UDEN udbetaling og vi tager gerne din bil i bytte.
, bagagerumsdækken, stofindtræk, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, aux tilslutning, dæktryksmåler, airbag, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 92.571 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 362 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Airbags | El-sidespejle |
| Aircondition | ESP / ESC |
| Antispin | Fjernb. centrallås |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
|---|---|
| Centrallås | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |