Ford Ka1,2 Tattoo 3d
Kontantpris
12.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2011 |
| Kilometertal | 188.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/102 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 159 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DER STÅR EN SUPER RGULÆR BIL MED UDSTYR CD RADIO MED MERE , stofindtræk, bagagerumsdækken, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, antispin, isofix, airbag, esp, centrallås, splitbagsæde
bilen er synet 10-01-2025, 6 airbags der er lidt støj fra gearkasse men køre som den skal
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 166 cm |
| Længde | 362 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | El-ruder |
|---|---|
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Antispin | Isofix |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
|---|