Ford Focus1,5 EcoBlue Titanium aut. 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
110.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 129.800 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge sommer, vinterhjul, mørktonede ruder i bag, tagræling, træk, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, android auto, apple carplay, isofix, airbag, esp.
AFHENTNING SÆLGES ENGROS TIL CVR NR.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 375 liter |
| Vægt | 1.394 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 511 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Android auto | Sædebetræk, stof |
| Antispin | Sædevarme |
| Apple carplay | Splitbagsæde |
| Automatgear | Stofindtræk |
| Automatisk start/stop | Tagræling |
| Bagagerumsdækken | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i forrude |
| Højdejust. førersæde | Vinterhjul |