Ford Focus1,0 EcoBoost Titanium Business Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2019 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,3 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Leasing tilbydes med fri km, BENZIN - BILLIG GRØN EJERAFGIFT, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, træk til 1000kg, alufælge, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, udv. temp. måler, varme i forrude, automatisk start/stop, sædevarme, el-ruder, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, android auto (via usb), apple carplay (via usb), SYNC 2.5 navi infotainment system, airbag, esp, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, dæktryksmåler, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, euronorm 6
Prisen er inkl. levering
Levering indeholder:
- Serviceeftersyn jf. fabrikkens forskrifter
- nye filtre + olieskift
- opfyldning af væsker
- tjek af bremser
- tjek af pærer
- bilen leveres nysynet
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 162.652 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn ekskl. moms |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.322 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Android auto | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i forrude |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |
| Klimaanlæg, 2-zonet |