Ford Focus1,0 SCTi 125 Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2015 |
| Produceret | 6/2015 |
| Kilometertal | 256.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🔴🏠 Velkommen til Greve- Autohus Aps 🔴
🔴Velkommen til Greve- Autohus Aps 🔴
🔴Ved/ Flemming Rasmussen🔴
🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗🚗
🔴 ÅBENT MAN-TOR 11-17- FREDAG -11-16🔴
🔴Søndag efter aftale 🕘
🔴HUSK Vi tager gerne din brugte bil i BYTTE🔴
🔴 Skrot Præmie min 5.000kr🔴
🔴 Vi Køber alle slags biler til en fair pris🔴
☎️ Ring på tlf. 50959502 ☎️
⬇️eller skriv til⬇️
📩 info@greve-autohus-aps.dk 📩
🔴Super fin bil🔴
🔴Fuld servicebog🔴
🔴Synet den-17-03-2026🔴
🔴Tandrem skiftet ved 253.000km🔴
🔴Bilen sælges med 12mdr garanti på motor og gearkasse🔴
🔴Der tages forbehold for eventuelle indtastnings- og trykfejl🔴
--------------🚗BILENS HIGHLIGHTS🚗---------------
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, 16" alufælge, el-sidespejle, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, regnsensor, automatisk lys, airbag, esp, antispin, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 252.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 720 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Regnsensor |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |