Ford Focus1,0 EcoBoost Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 88.250 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,9 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
❇️ 𝐅𝐨𝐫𝐝 𝐅𝐨𝐜𝐮𝐬 𝐦𝐞𝐝 𝐚𝐧𝐡æ𝐧𝐠𝐞𝐫𝐭𝐫æ𝐤, 𝐟𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭 𝐨𝐠 𝐯𝐚𝐫𝐦𝐞 𝐢 𝐟𝐨𝐫𝐬æ𝐝𝐞𝐫 ❇️
✔ Fast rente ved finansiering (20% udbetaling)
✔ Mulighed for kr. 0,- i udbetaling
✔ Finansiering tilpasses helt efter dine ønsker og behov
🛡️ Vi er autoriseret Fragus GOSafe garantidækning forhandler
🚗 Kør trygt videre med Fragus garantidækning op til 48 måneder – dækker i hele EU, Norge og Storbritannien
𝐁𝐞𝐦æ𝐫𝐤 𝐝𝐞𝐭𝐭𝐞 𝐮𝐝𝐬𝐭𝐲𝐫:
🟢▸Anhængertræk
🟢▸Undervognsbehandlet
🟢▸Fartpilot
🟢▸Vejbaneassistent
🟢▸Aircondition / Klimaanlæg
🟢▸Sædevarme for
🟢▸Bakkamera
🟢▸Parkeringssensor for og bag
🟢▸16" Alufælge
🟢▸Armlæn
🟢▸Elruder for og bag
🟢▸Fjernbetjent centrallås
🟢▸Højdejusterbar forsæder
🟢▸Splitbagsæde
🟢▸Isofix
🟢▸Kopholder
Autoriseret Kia og MG forhandler med afdelinger i Skærbæk og Esbjerg.
Se video af bilen på www.jh-biler.dk
🛠 Vi laver mekanisk og elektronisk gennemgang samt klargøring
⚙️ Bilen kan leveres med Fragus GOSafe dækning
🔄 Vi tager gerne din bil i bytte
📱 Digital fremvisning og facetime / videogennemgang
💳 Vi hjælper gerne med finansiering både med og uden udbetaling
🟢▸𝐅𝐨𝐫 𝐦𝐞𝐫𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐟𝐨𝐫 𝐚𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐚𝐧𝐠𝐞𝐫𝐞 𝐞𝐧 𝐩𝐫ø𝐯𝐞𝐤ø𝐫𝐬𝐞𝐥, 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐫:
📧 salg@jh-biler.dk
📞 74 75 21 21
⭐ Vi ses hos Jørgen Hansen Biler til en god handel! ⭐
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 224.814 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 375 liter |
| Vægt | 1.322 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |