Ford Focus1,0 EcoBoost Titanium 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
82.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 167.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR. NR., UDEN GARANTI, anhængertræk, adaptiv fartpilot, apple carplay, bakkamera, parkeringssensor (for/bag), 2 zone klima, 18" alufælge m. helårsdæk, kørecomputer, varme i forrude, multifunktions-læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fjernb. centrallås, sædevarme, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, isofix, automatisk lys, Service delvis - seneste d. 25/3-25 v. 146.189 km, Synet sidst d. 15/3-24
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 224.814 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 375 liter |
| Vægt | 1.322 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Højdejust. førersæde | Varme i forrude |
| Isofix |