Ford Focus1,0 EcoBoost mHEV Titanium 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,8 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/210 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
16" fælge, ABS, Aircondition, Alarm, Android Auto, Apple CarPlay, Automatisk lys, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle m. varme, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Højdejust. førersæde, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderrat, Lændestøtte i førersæde, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Radio, SOS knap, Seks gear, Solbrilleholder, Splitbagsæde, Start/Stop-funktion, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Tre-personers-bagsæde, Udvendig temperaturmåler, Varme i forrude, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 234.888 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 375 liter |
| Vægt | 1.222 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 683 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Infocenter |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 3 individuelle sæder i bag | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kopholder |
| 6 gear | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
|---|---|
| Alarm | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri betjening |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i forrude |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |