Fiat 5001,0 Hybrid Vita Comfort 3d
Kontantpris
129.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2024 |
| Kilometertal | 39.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 105 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 70 hk/92 nm |
| Acceleration | 13,8 sek. |
| Tophastighed | 167 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, bagagerumsdækken, stofindtræk, splitbagsæde, 15" alufælge, tågelygter, led kørelys, aircondition, fartpilot, udv. temp. måler, dab+ radio, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, 7 airbags, 1 ejer, fuld service, højdejust. førersæde
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 160.612 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 955 kg |
| Bredde | 163 cm |
| Længde | 357 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 7 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Aircondition | Parkeringssensor (bag) |
| Alufælge | Regnsensor |
| Android auto | Sædebetræk, stof |
| Apple carplay | Splitbagsæde |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
| DAB+ Radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| Dobbelt bagagerumsbund | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |