Cupra Tavascan77 Adrenaline 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Kilometertal | 16.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 542 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Dansk bil med 5 års garanti eller 150.000km fra ny
Cupra Tavascan er en elektrisk SUV med et skarpt og moderne design,
den kombinerer god rækkevidde med komfort.
✔️ Varmepumpe
✔️ Panorama glastag med el-dug
✔️ Fuldelektriske sportsforsæder med memory
✔️ Head-up display
✔️ Sennheiser lydsystem
✔️ Matrix LED forlygter
✔️ El-bagklap
✔️ KESSY - centrallås med nøglefri start/ stop funktion
✔️ 360* Bakkamera
✔️ Park Assist
✔️ Dynamisk blinklys i bag
✔️ Adaptiv fartpilot med intelligentfunktion
✔️ Blindvinkelsassistent
✔️ Travel Assist
✔️ Fuldautomatisk 3-zonet klima
✔️ Varme i forsæder og bagsæder
✔️ Ratvarme
✔️ Apple Carplay / Android Auto
✔️ Original navigation
✔️ Parkeringssensorer for og bag
✔️ Fjernlysassistent
✔️ Skiltegenkendelse
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Forvarmning af bilen via app styring
✔️ 21" Alufælge
✔️ Svingbart træk kan efter monteres
🚗 Vi tager gerne din brugte bil i bytte 🚗
💰 Vi tilbyder lån med og uden udbetaling 💰
⚡ Vi rådgiver i lade muligheder ⚡
Ved køb af bil hos Uggerhøj i Brønderslev, er du i trygge hænder:
✔️ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
✔️ Mulighed for op til 48 mdr. Fragus bilgaranti dækkende garanti i hele EU
✔️ Vi laver gerne en videogennemgang af bilen.
✔️ Billig bilforsikring via IF og Tryg forsikring.
✔️ Vi tager ALLE biler i bytte.
✔️ Mulighed for tilkøb til bilen. Herunder bl.a.: undervognsbehandling - Vinterhjul - Anhængertræk (Fast, aftageligt eller svingbart) - Gummimåtter, tagbøjler etc.
INKLUDERET I VORES ANNONCEREDE PRIS: Mekanisk og elektronisk gennemgang / klargøring af bilen Kosmetisk klargøring Evt. gebyrer til syn / toldsyn / Nummerpladegebyr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 385.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 2.078 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 622 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 3 zone klima | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alcantaraindtræk | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Kurvelys |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dynamisk blinklys i bag | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |