Cupra Tavascan77 Endurance 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 16.511 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 568 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Cupra Tavascan EL Endurance 286HK 5d Aut. – 2025
Bilen er selfølgelig udstyret med
- Touchskærm m. Apple Carplay og Android Auto
- Bakkamera og Parkeringssensorer (for og bag)
- Elektrisk bagklap og Nøglefri start
- 3-faset lader og Mulighed for hurtigladning med op til 135 kW
- Sædevarme for og Varme i rat
- Fuld LED-forlygter og LED-baglygter
- Læderrat og Multifunktionsrat
- Blindvinkelassistent og Automatisk nødbremsesystem
- Håndfri telefon og Bluetooth til mobil
- DAB+ radio og Digital instrumentering
- Klimaanlæg og Aircondition
Skal vi realisere dit næste bilkøb?
Vi kan tilbyde:
💰 Attraktiv finansiering – med eller uden udbetaling
✅ Gennemgang og optimering af din bilforsikring
🔁 Opkøb af din nuværende bil
👤 Personlig rådgivning fra start til slut med dine behov i fokus
🚗 Har vi ikke den bil du ønsker hjælper vi gerne med at finde den HELT rigtige
👨🏼🔧 Autoriseret serviceværksted til mærkerne BMW, Hyundai og Ford
📍 Nørrekobbel 1, 6400 Sønderborg
📞74 43 20 22
✉️ Salg@alsmotor.dk
🕘 Åbningstider:
Mandag–Fredag: 9.00 – 17.00
Søndag: 12.00 – 16.00
Vi glæder os til at se dig/jer hos Als Motor - Jes P. Jessen Sønderborg en del af Karvil
Med venlig hilsen
Frank, Christian, Jaser og Leo
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 2.078 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 622 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| Fartpilot | USB C tilslutning |