Cupra Formentor1,4 eHybrid VZ DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 62.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 66,6 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 54 km |
| Batterikapacitet | 8,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 159 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 33 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
svingbart træk til 1.500 kg., 19" alufælge samt 18" vinteralu. ( alle 8 med originale Cupra fælge ), automatgear, plug-in hybrid, prisen er incl. nr.plader samt leveringsomk., 3 zone klima, adaptiv fartpilot, fuld led forlygter, led kørelys, fjernlysassistent, automatisk lys, parkeringssensor for/bag samt bakkamera, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, skiltegenkendelse, regnsensor, navigation, dab radio, usb-c tilslutning, håndfrit til mobil, sædevarme, nøglefri adgang/start, mørktonede ruder i bag, dynamisk blinklys, led baglygter, el-klapbare sidespejle m/varme, lædermultirat med varme og gearskiftepaler, digitalt cockpit, ambiente belysning, højdejust. forsæder med armlæn, sportssæder, dellæderindtræk, kørecomputer, trådløs mobilopladning, isofix, aut. nedbl. bakspejl, tagræling, indstigningslister med lys, el-rækkevidde opgivet til 54 km. , 6 airbags, esp, service o.k., synet 6/1-2026, billig finansiering tilbydes, optil 3 års garanti og/eller fejlfri fdm-attest
¤ Levering i hele landet imod mindre merpris.
¤ Komplet mekanisk samt kosmetisk klargøring
¤ Mulighed for optil 3 års udvidet garanti
¤ Mulighed for fejlfri fdm- eller Applus brugtbilstest
¤ Skriftlig km.Garanti
¤ Restgældsgaranti
¤ Medlem af Autobranchen Danmark, Silkeborg Bilernes By
¤ Toprating på Trustpilot
¤ Mere end 70 års erfaring med brugte biler
¤ Se mere på www.autoforum-silkeborg.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.590 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 345 liter |
| Vægt | 1.604 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 536 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| 3 zone klima | Kørecomputer |
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Ambiente belysning | Navigation |
|---|---|
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Sportssæder |
| Dellæderindtræk | Svingbart træk (elektrisk) |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| Dynamisk blinklys | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Træk |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Vinterhjul |
| Højdejust. forsæde | Vognbaneassistent |
| Isofix |