Citroën Grand C4 Picasso1,6 HDi 110 VTR E6G 7prs 5d
Kontantpris
19.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2010 |
| Kilometertal | 227.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/240 nm |
| Acceleration | 15,1 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 880 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nysynet 10-03-2026
Kører 18,9 km/l
Grøn ejerafgift 2.480 kr./halvårligt
Tandrem udskiftet
Olieservice
Nysynet
Automatgear
7 personers bil
Sælges for kunde
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, 3 individuelle sæder i bag, 7 personers, el-sidespejle, tågelygter, træk, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, 4 zone klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, alarm, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, db. airbags, esp, antispin, auto hold
Kontakt os på
Tlf. +45 26 15 65 57
Mail. Hasselauto@gmail.com
Adresse.
Tomsagervej 23
8230 Åbyhøj
Danmark
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.514 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 736 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 880 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 individuelle sæder i bag | Fartpilot |
|---|---|
| 4 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 7 personers | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 4-zonet |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Køl i handskerum |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| CD/radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC |