Citroën DS41,6 e-HDi 112 Style E6G 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2012 |
| Kilometertal | 262.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 112 hk/270 nm |
| Acceleration | 12,4 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Synet 19-06-2024
Diesel partikel filter
Automatgear Med Ratgearskifte
Anhængertræk
Massage i Forsæder
Kører 22,7 km/l
Grøn ejerafgift 1.460 kr./halvårligt
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, massage i forsæder, mørk loftbeklædning, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, træk, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, aux tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, lygtevasker, db. airbags, antispin, esp, auto hold
Kontakt os på
Tlf. +45 26 15 65 57
Mail. Hasselauto@gmail.com
Adresse
Tomsagervej 23
8230 Åbyhøj
Danmark
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 381.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Køl i handskerum |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Lygtevasker |
| Automatisk start/stop | Massage i forsæder |
| AUX tilslutning | Mørk loftbeklædning |
| Bagagerumsdækken | Mørktonede ruder i bag |
| Bakspejl m. nedbl. | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Dellæderindtræk | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædebetræk, dellæder |
| El-justerbar lændestøtte | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Sportssæder |
| El-ruder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |