Citroën DS31,6 e-HDi 90 Style 3d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2013 |
| Kilometertal | 215.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 92 hk/230 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Mørkrødmetal |
Beskrivelse
💥 Kontakt os i dag og book en prøvetur
💥Mulighed for finansiering uden udbetaling i op til 96 mdr.
________________________________________
✅ Vi er en del af DBFU – din garanti for en tryg bilhandel.
✅Trust score på 4,6 baseret på +100 anmeldelser
✅Autohuset Lindberg ApS er gazellevinder og tidligere nomineret som årets brugtvognsforhandler.
🟢 TRYGHEDS-PAKKEN – Kun 2.995 kr.
Ved tilkøb af vores populære Trygheds-pakke får du:
✔️ Nysynet
✔️ Ny-serviceret
✔️ Inkl. nummerplader
Highlights:
- service ok og tandrem skiftet ved 197xxx
- led kørelys
- fuldaut. klima
- aircondition
- fartpilot
- sædevarme
- el-ruder
- isofix
- fjernb. centrallås
- vinterhjul
- parkeringssensor (bag)
Ydermere findes i bilen bla.
læderrat, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, cd/radio, esp, antispin, regnsensor
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.085 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Isofix |
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
| CD/radio | LED Kørelys |
| El-ruder | Parkeringssensor (bag) |
| ESP / ESC | Regnsensor |
|---|---|
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Splitbagsæde |
| Fuldaut. klima | Vinterhjul |