Citroën DS31,2 VTi 82 Style Cabrio 2d
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2013 |
| Kilometertal | 50.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,5 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Gulmetal |
Beskrivelse
Velholdt bil - ren ude og inde med min. lakskade.
reg. 2014 - sommer- og vinterdæk alle på fælge.
En bil der altid starter. Brændstofforbrug ca. 22km/l Sidst synet 17. marts 2025 ved km 49.689.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 239.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 367 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| El komfortsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-soltag | Servo |
| Fartpilot |