Citroën C41,6 e-HDi 112 Seduction E6G 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2012 |
| Kilometertal | 220.100 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 112 hk/270 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🚗 Vi har bilen, der passer til dig!
Altid Over 500 gode brugte biler på lager – to afdelinger, i Køge & Slagelse
🚘 Vi tager alle biler i bytte.
⭐ Highlight af udstyr ⭐
✔️ NYSYNET 21-06-2024
✔️ AUTOMATGEAR
✔️ 16" ALUFÆLGE
✔️ 2-ZONE KLIMAANLÆG
✔️ FARTPILOT
✔️ SÆDEVARME
✔️ ANHÆNGERTRÆK TIL 600 KG
⚡️ 930,-KR HALVÅRLIG I GRØN EJERAFGIFT
🔶 BEMÆRK AT BILEN SÆLGES SOM AFH TIL C-V-R
Udstyrsliste:
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
⚙️ Samarbejde med Tryg, Topdanmark og Gjensidige, hvor vi altid kan henvise til særligt gode priser og dækninger
📞 KONTAKT:
*Book din prøvekørsel på telefon 56 63 52 52 eller mail direkte på 📧 Mpbiler@live.dk -
💻 www.mpbiler.dk
⏱️ Åbningstider :
Mandag - fredag 09:00 - 17:00
Lørdag & Søndag 10:30 - 16:00
🏠 Tangmosevej 100, 4600 Køge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.440 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 433 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Antispin | Ratbetjent gearskifte |
| Aut. nedbl. bakspejl | Ratgearskifte |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| CD/radio | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |