Citroën C3 Picasso1,6 HDi 90 Seduction 5d
Kontantpris
29.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2011 |
| Kilometertal | 256.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/230 nm |
| Acceleration | 13,3 sek. |
| Tophastighed | 174 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Citroën C3 Picasso 1,6 HDi 90 Seduction 5d
✅Kørt 256.000
✅Årgang 2011
✅Nysynet
✅Partikelfilter
Her får du en praktisk og rummelig Citroën C3 Picasso med den driftssikre 1,6 HDi motor. Bilen har kørt 256.000 km og byder på god komfort samt masser af udstyr. Perfekt som pendlerbil eller til den lille familie.
Udstyr 📋
Digital speedometer
El ruder
A/C
Varme i for- bagrude
Sædevarme
Fartpilot
Kontakt os på Nr 25799001, for spørgsmål eller fremvisning📞
Åbningstider
Mandag til fredag 9-17.
Lørdag og søndag efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 199.980 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.401 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 378 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|