Citroën C3 Picasso1,2 PureTech 110 Seduction Complet 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2016 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
SE FLERE BILER PÅ WWW.LUNDBILER.DK...SUPER FIN OG VELHOLDT C3 PICASSO MED PLADS TIL HELE FAMILIEN, BEMÆRK KUN KØRT KM. 58.000, FRISK NYSYNET 04.03.2026, TANDREM SKIFTET VED KM. 44.000...UDSTYR SÅSOM, FAST TRÆK, EL-RUDER FOR/BAG, P-SENSOR BAG, REGNSENSOR OG MEGET MEGET MERE...:RING 20 10 23 00 FOR BESIGTIGELSE SÅ SØRGER VI FOR AT BILEN HOLDER KLAR NÅR DU KOMMER...., kørecomputer, splitbagsæde, stofindtræk, bagagerumsdækken, alufælge, træk, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, 2 zone klima, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, cd/radio, airbag, esp, regnsensor, parkeringssensor (bag), isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 178.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.380 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 410 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |