Citroën C11,2 PureTech Feel Airscape 5d
Kontantpris
39.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 157.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/116 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
multifunktionsrat, splitbagsæde, helårshjul, fuldaut. klima, usb-c tilslutning, led kørelys, fjernb. centrallås, fartpilot, db. airbags, dæktryksmåler, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, el-ruder, stofindtræk SERVO ABS
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 130.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 881 kg |
| Bredde | 163 cm |
| Længde | 344 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 359 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | LED Kørelys |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
|---|---|
| Helårshjul | USB tilslutning |
| Intelligent hastighedsassistent |