Citroën C11,0i Attraction 5d
Kontantpris
28.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2013 |
| Kilometertal | 216.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/93 nm |
| Acceleration | 13,7 sek. |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Fin lille bil, med sprit ny kobling, og anhængertræk, men kun til cykelholder og ikke trailer.
Ekstra LED lys i bilens loft, og under sæderne, til de mørke måneder.
Tredje nr plade, til lygtebom
Apple CarPlay, Android Auto, Bakcamera, stort anlæg med subwoofer og forstærker. Stort service juni 2025. Vinterhjul.
Sælges pga. for lidt plads.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 805 kg |
| Bredde | 163 cm |
| Længde | 344 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Sædevarme |
| Apple carplay | Servo |
| Bakkamera |