Citroën C11,0 VTi Street 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2019 |
| Kilometertal | 144.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,7 km/l |
| CO2 udledning | 77 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 72 hk/93 nm |
| Acceleration | 12,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Den populære lille by bil Citroen C1 i den flotte røde farve. Pæn og velholdt !
-Helårsdæk monteret på bilen
-Navigation ( via Apple Carplay )
-Klimaanlæg
-Bluetooth til musikstreaming og håndfri tale
-Sædevarme
-El ruder
-Fjernbetjent centrallås.
Kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, helårshjul, led baglygter, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, udv. temp. måler, app integration, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, navigation, dab+ radio, aux tilslutning, airbag, automatisk lys.
🏦 Vi tilbyder finansiering med og uden udbetaling.
Kontakt os, så laver vi hurtigt en beregning. 🖥 carplace.dk - 📞 69 155 888
Den annonceret pris er inkl. leveringsomkostninger, ekskl. nummerpladegebyr kr. 1680,-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 84.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 196 liter |
| Vægt | 949 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 347 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 291 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Airbags | Helårshjul |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Kørecomputer |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| AUX tilslutning | Navigation |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima |