Chevrolet Aveo1,2 LT ECO 5d
Kontantpris
22.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2013 |
| Kilometertal | 225.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 86 hk/115 nm |
| Acceleration | 13,6 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 850 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Reliable car with recently changed parts, like brake pads and exhaust in 2025, water pump in November 2025 Fuel injectors in January 2026, and New front tires in January 2026
The new oil change should be at 235xxx km
Car is located in Vestamager 2300, Copenhagen S
Price is negotiable
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 144.996 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.175 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 404 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 850 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Servo |