BMW X53,0 xDrive45e M-Sport+ aut. 5d
Kontantpris
699.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 103.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,6 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 84 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 253 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 31 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bmw X5 M-Sport 45e hybrid
Årgang 2021
Km 103.000
394 HK
Highlights :
- M-sport inde/ude
- Luftundervogn
- Laser lygter
- Harman/kardon sound
- Head-up display
- Panorama glastag
- 360 grader kamera
- Svingbar træk
- 11 X 23” KW hjul
- 21” originale vinterhjul med nye dæk
- Performance bodykit
- Keyless entry
- Driving Assistent professionel
- Parking Assistance system plus
- Active Guard plus
- Trådløs Apple CarPlay
- Flerefarvet ambiente belysning
- Lyspakke udvendig
- Adaptiv fartpilot
- Lane assistent
- Blindvinkel assistent
- Varme i rattet/armlæn
- El-sæder med Memory i begge sider
- Sort optik og meget mere.
Flot og velholdt bil.
-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 991.247 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | El-soltag |
| Android auto | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Head-up display |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Servo |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |