BMW X53,0 xDrive45e M-Sport aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 85 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 250 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
BMW X5 3,0 xDrive45e M-Sport aut. 5d - 90.000 km - Årgang: 2021
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 76.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 3.996, - excl. moms
* Restværdi kr. 288.000, - eksl. moms, excl. afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 95.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 4.995, - inkl. moms
* Restværdi kr. 288.000, - eksl. moms, excl. afgift
Udstyr:
* 21" M-sport alufælge
* 4-zonet klimaanlæg
* 360° kamera
* Alarm
* Anhængertræk elektrisk
* Adaptiv fartpilot
* Adaptiv LED lygter
* Blindvinkelassistent
* BMW Live operating area Professional
* BMW gesture control
* El indst. sæder m. memory
* Fjernlysassistent
* Head-up display
* Harman/Kardon surround sound system
* Komfortadgang
* Kopholder m. temperatur indstilling
* Luftaffjedring
* M-sport pakke
* M-sport sportrat
* M-sport aerodynamikpakke
* M-sport bremser
* Parkeringsassistent Plus
* Panoramasoltag m. Sky lounge
* Ratvarme
* Rullegardiner bagi
* Shadow line
* Sædeventilation for
* Sædevarme for & bag
* Trådløs opladning af smartphone
* Vognbaneassistent
OBS: For at få ladet din nye el- eller hybridbil, skal du selv sørge for og bekoste installation af en ladestander eller på anden vis selv sikre, at du har en tilstrækkelig tre-faset strømkilde til rådighed til opladning af dit køretøj. Opladning af dit køretøj skal ske ved et trefaset ladekabel.
Bilen kan fremvises ved vores kontor på Hammervej 1-3 · 2970 Hørsholm · ring for besigtigelse.
Fleasing
* Der tages forbehold for tastefejl. ,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 931.305 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Luftundervogn |
| Auto hold | Lygtevasker |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Bagagerumsdækken | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| City steering | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. førersæde | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, læder |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Soltag |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-soltag | Tagræling |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Elsæder | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Varme i bagsæde |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.996 kr.
- Førstegangsydelse76.000 kr.
- Totalpris i løbetiden123.952 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 288.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet