BMW X53,0 xDrive45e M-Sport aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 81.500 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 85 km |
| Batterikapacitet | 21,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 250 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
BMW X5 45e - en af markedets mest alsidige SUV med stærk hybrid drivlinje.
Perfekt til både familien og firmakørsel - kører komfortabelt, støjsvagt og kraftfuldt.
Leasing eksempel 12 måneder:
Førstegangsydelse: Kr. 80.000,- ex. moms
Md. Ydelse: Kr. 5.256.- ex. moms
Restværdi: Kr. 335.000,- ekskl. afgift og moms.
Bilen kan leases privat. Der skal blot tillægges moms.
Alle annonceret biler er til øjeblikkelig levering!
Det vigtigste udstyr:
- Alpinhvid
- Integral Active Steering
- M Aerodynamics Package
- Panorama soltag
- Bmw Laser lygter
- Driving Assistant Professional
- Parking Assistant Plus
- M Sport Package+
- 2-axle Air Suspension
- Soft Close
- 22'' BMW M-sport alufælge i sort
- Head up display
- M Læderrat
- M Sportpakke
- Røde kalibre
- El sæder m. memory
- Ambient belysning
- Køreassistent
- Parkeringsassistent Plus
- Connected drive Services
- BMW Live Cockpit Professional
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, el indst. førersæde, 3 individuelle sæder i bag, ambiente belysning, mørk loftbeklædning, læderindtræk, multifunktionsrat, 22" alufælge, alufælge, glastag, el-soltag, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, el-sidespejle, soltag, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, varme i rat, 4 zone klima, fuldaut. klima, ratgearskifte, automatgear, aircondition, fartpilot, adaptiv fartpilot, centrallås, nøglefri tænding, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, headup display, el-ruder, luftundervogn, navigation, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, alarm, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, 8 airbags, antispin, stemmebetjening, vognbaneassistent, automatisk lys, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, airbag
*Der tages forbehold for indtastningsfejl og afgiftsreguleringer.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.017.334 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.410 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 492 cm |
|---|---|
| Højde | 175 cm |
| Lasteevne | 740 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| 8 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Adaptiv undervogn | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Luftundervogn |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Soltag |
| El-justerbar lændestøtte | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-ruder | Varme i bagsæde |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-soltag | Vognbaneassistent |
| Elsæder |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.256 kr.
- Førstegangsydelse80.000 kr.
- Totalpris i løbetiden143.072 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 335.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet