BMW X11,5 xDrive25e M-Sport aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 34,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 51 km |
| Batterikapacitet | 7,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 41 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/385 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bilen står i 2400 København NV - kontakt os for at aftale prøvekørsel.
★★★★★ Med vores 5 stjerner på Trustpilot har CarPal branchens måske højeste rating.
Her sælges en rigtig velkørende bil med høj komfort og en behagelig køreoplevelse. Den ligger godt på vejen og gør især længere ture afslappede og ubesværede. Bilen står på originale BMW alufælge med vinterdæk. P billederne ses den med originale BMW alufælge med sommerdæk, som kan tilkøbes mod merpris.
Helt ny tilhørende tagboks kan ligeledes tilkøbes.
>>> Fordele når du køber bil hos CarPal <<<
• 24 måneders reklamationsret
• Din nuværende bil kan indgå i handlen
• Mulighed for attraktiv finansiering igennem CarPal
• Garanti for at bilen er gældfri
• Uvildig test af bilen før køb
• Leveres nysynet
Der tages forbehold for evt. fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 388.821 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 450 liter |
| Vægt | 1.720 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-sidespejle |
| Aftageligt træk | Elektrisk parkeringsbremse |
| Alufælge | ESP / ESC |
| Android auto | Fjernb. centrallås |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Antispin | Kørecomputer |
|---|---|
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El komfortsæder | Udv. temp. måler |