BMW M850i4,4 Cabriolet xDrive aut. 2d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 46.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 9,4 km/l |
| CO2 udledning | 242 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.360 kr. / år |
| Ydelse | 530 hk/750 nm |
| Acceleration | 3,9 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Udstyr:
Adaptiv M-undervogn & M-sportsdifferentiale
Intergral Aktivstyring
M sportbremser & sportsudstødning
BMW Live Cockpit Professional
Display Key
Head-Up Display
Harman Kardon lydsystem
BMW Individual Merino læder (fuldlæder kabine)
M multifunktionssæder med varme + nakkesædevarme
Innovationspakke + Driving Assistant
Gestikstyring & ConnectedDrive
Parkeringsassistent + PDC for/bag
Soft-close døre & keyless access
M aerodynamikpakke & LED-lygter
Adaptiv dæmpning (Dynamic Damping Control)
Trådløs opladning & ambientebelysning
DAB-radio (digital radio)
Modelbetegnelse fjernet
BMW Individual interiørlister i pianolak
Metallak
M sikkerhedsseler
Varmekomfortpakke foran
Adaptiv undervogn (M-Technic)
M aerodynamikpakke
Airbags fører og passager (deaktiverbar passagerairbag)
Aktive nakkestøtter
Aktiv motorhjelm (fodgængerbeskyttelse)
Ambientebelysning
Connected Professional & ConnectedDrive Services
Shadow Line højglans eksteriør
Spejlpakke (udvidet)
Bremseassistent
Hjulboltslåse
Gennemlæsningsluge
Dynamiske bremselys
Dynamisk traction control (DTC)
Førstehjælpskasse
Eksteriørdetaljer i Ceriumgrå
Træthedsregistrering
Køreprogramvælger
Velourmåtter
Kopholdere
Automatisk bagklap
LED baglygter
M hækspoiler
HiFi-lydsystem
Trådløs opladning til smartphone
Indvendigt spejl uden ramme
Læderbeklædt instrumentbord
ISOFIX beslag
2-zoners klimaanlæg (automatisk)
Knæairbags (fører og passager)
Hovedairbags for og bag
M multifunktionssæder foran
M teknologipakke
Elektrisk parkeringsbremse
Personlig profil (memory)
Dæktrykskontrol
Splitbagsæde
Opvarmede sprinklerdyser
Sideairbags foran
Nødopkaldssystem (eCall)
On-Street Parking info
Læderindtræk (Merino/Vernasca)
Sædevarme foran
Sportsundervogn med adaptiv dæmpning
Start/stop-system
Sort kaleche (fuldautomatisk)
Varmedæmpende ruder (tonede)
Aktivt styrtbøjlesystem
Farve: Saphire Sortmetal
Interiør: Sort Merino læder
Bilen kommer i uge 16
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.494.623 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.990 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 485 cm |
|---|---|
| Højde | 135 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 68 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-sidespejle |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
| 360° kamera | Elektrisk kabinevarmer |
| 4x el-ruder | Elsæder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Adaptive forlygter | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Akustikglas i for | Head-up display |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Intelligent hastighedsassistent |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Justerbar lændestøtte |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | Læderindtræk |
| Auto. parkering | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El betjente døre | Sportssæder |
| El indst. førersæde | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El komfortsæder | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse7.192 kr.
- Førstegangsydelse100.000 kr.
- Totalpris i løbetiden143.152 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 380.000 kr.
- Løbetid6 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet