BMW iX1xDrive30 X-Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 31.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 439 km |
| Batterikapacitet | 64,8 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 128 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 272 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
UNDER KLARGØRING - RING I FORVEJEN!
🔧 Udstyrshighlights
• Bakkamera
• Fartpilot (Adaptiv fartpilot kan tilkøbes)
• Vognbaneassistent
• Apple Carplay & Android Auto
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, alufælge, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, auto hold
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 2.180 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |