BMW iX1eDrive20 M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 48.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 462 km |
| Batterikapacitet | 64,8 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
<> Helårsdæk (Continental)
<> M-sport
<> Harman & Kardon lydanlæg
<> Premiumpakke
<> Fartpilot m. vognbaneassistent
<> Nødbremseassistent
<> Skiltegenkendelse
<> Sædevarme
<> Apple Carplay & Andorid Auto
<> Nøglefri betjening
<> Fuld LED forlygter
<> 462 Km. WLTP
🚘KOMFORT: Premium-pakke | LED-forlygter med adaptiv lysspredning | Komfort adgang | Adaptiv affjedring M-Sport | M-Sport læderrat med multifunktion.
🛡️SIKKERHED: Førerassistance system: fjernlysassistent | Isofix-beslag til barnesæde på passagersædet | Parkeringsassistentpakke.
🎨DESIGN: Interiørlister M aluminium Hexacube light | M Sport | Taghimmel antracit | M Alcantara / Veganza indtræk, sort m. blå detaljer | Sportsæder foran.
🎵MULTIMEDIE: Harman-Kardon sound system | DAB.
⚙️TEKNIK & PERFORMANCE: Induktiv opladningsbakke til smartphone (trådløs opladning) | Automatisk nedblændelig bakspejl | Sædevarme foran | Opladerkabel (5,0 m) med type-2 stik (mode 3, 22 kW).
Vognkortnummer: 529049
Denne bil er importeret og kan afvige fra dansk standard.
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.865 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 airbags | Helårshjul |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Internet |
|---|---|
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |