BMW iX1eDrive20 Fully Charged M-Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2024 |
| Kilometertal | 7.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 462 km |
| Batterikapacitet | 64,8 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
BMW iX1 eDrive20 Fully Charged M-Sport 5d - topudstyret med et utroligt flot spec!
Bemærk venligst, at bilen kan leveres med udvidet premium garantidækning i 4 år / op til 200.000 KM.
HIGHLIGHTS:
☑️ M-Sport Interiør & Eksteriør
☑️ Head-Up Display
☑️ Harman & Kardon Lydanlæg
☑️ 360° Kamera & Parkeringsassistent
☑️ Apple CarPlay & Android Auto
☑️ Komfortadgang m. nøglefri betjening
☑️ Digitalt Cockpit
☑️ Mørktonede bagruder
☑️ Vognbaneassistent
☑️ Elektrisk Bagklap
☑️ CAPE YORK GRUEN METALLIC
☑️ LED Forlygter
☑️ Kabinbelys Pakke
Vi tager forbehold for, at bilen kan være solgt eller reserveret til anden side samt tastefejl i annoncen.
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, læderrat, sportssæder, højdejust. førersæde, ambiente belysning, alufælge, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, fartpilot, 4x el-ruder, sædevarme, nøglefri tænding, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, trådløs mobilopladning, cd, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, navigation, alarm, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, automatisk lys, skiltegenkendelse, airbag, vognbaneassistent, antispin, esp, db. airbags, headup display, mørktonede ruder i bag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.865 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| CD | Nøglefri adgang |
| CD afspiller | Nøglefri tænding |
| Delkunstlæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Sportssæder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Type-2 ladekabel |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |