BMW i5xDrive40 Touring M-Sport 5d
Kontantpris
460.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2024 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 540 km |
| Batterikapacitet | 81,2 kWh |
| Energiforbrug | 171 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 1,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 1 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 1 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 394 hk/590 nm |
| Acceleration | 5,5 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Udvidet garanti til november 2027 (hvis service overholdes som foreskrevet kan garantien mod betaling til BMW udvides). Bare en veludstyret lækker bil. Flot og velholdt. M sport model med dertil hørende.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 660.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 570 liter |
| Vægt | 2.395 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 506 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Sædevarme | Træk |