BMW i4eDrive40 M-Sport Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 584 km |
| Batterikapacitet | 80,7 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
BMW i4 eDrive40 M-Sport Pro
Kommer med den helt særlige M-Sport Pro udstyrspakke. Her får du komfort, luksus og performance i særklasse.
Kilometerstand: 58.000 km
Første indregistrering: 11/2023
WLTP: 580 km rækkevidde
UDSTYR:
M-sport seler
M-sport logoer
M-sport læderrat
M-sport bagspoiler
M-sport røde bremsekalibre
M-sport mørktonede lygter
Harman/Kardon-højtalere
Drive Assistent Pro
Head up-display
Adaptiv fartpilot
Ambient light
Varme i rattet
Adgang via app
Læder sportssæder
Klima automatisk indst.
Blindvinkelassistent
Nøglefri centrallås
Elektrisk bagklap
Sportsundervogn
Parkeringssensorer
Parkeringsbakkamera
Tonede bagruder
Trådløs mobilopladning
Fuld servicehistorik
Flotte 19” BMW alufælger
Auto. nedblændeligt bakspejl
Android Auto
Apple CarPlay
Sædevarme
… og meget mere
Forudbetalt fast serviceaftale med BMW frem til 2028. Vinterdæk med originale BMW-fælger kan tilkøbes.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Head-up display |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Blindvinkelassistent | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler |