BMW i4eDrive40 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2023 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 585 km |
| Batterikapacitet | 83,9 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ (Muligt tilkøbsudstyr: Anhængertræk)
✨ Mineral White Metallic (farve)
✨ Fartpilot
✨ Navigation
✨ Parkeringssensor for/bag
✨ Bakkamera
✨ Parkeringsassistent
✨ Lane Assist
✨ Nødbremseassistent
✨ Træthedsregistrering
✨ Active guard plus
✨ Active pedestrian protection
✨ Acoustic pedestrian protection
✨ Køreprofilvalg
✨ LED forlygter
✨ LED baglygter
✨ 17" Alufælge V-spoke 851
✨ Nøglefri start
✨ Sportslæderrat med multifunktion
✨ Sportssæder
✨ BMW Live operating area Plus
✨ Widescreen Display
✨ Android Auto og Apple Carplay
✨ Elektriske sidespejle
✨ Klimaanlæg med 2 zoner
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Importbil - udstyr kan variere fra dansk model.
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 145595
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 520.083 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| App integration | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Delkunstlæderindtræk | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |