BMW i4M50 M-Sport xDrive 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 510 km |
| Batterikapacitet | 83,9 kWh |
| Energiforbrug | 190 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 200 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 544 hk/795 nm |
| Acceleration | 3,9 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Bilen er på vej ind - ring! Forventes at lande i uge 17.
Fed BMW i4 M50 med svingbart anhængertræk til 1.600 kg. og masser af udstyr!
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Attraktiv finansieringsmulighed!
✅ Mulighed for tilkøb af Fragus garanti på alle vores biler!
🔋 Batterikapacitet: 94,2 kWh brutto
🚗 Elektrisk rækkevidde: Op til 501km.WLTP
💰 Ejerafgift: 460kr. halvårlig
HIGHLIGHTS:
⭐️ Svingbart anhængertræk (1.600 kg.m.bremser)
⭐️ Adaptiv fartpilot
⭐️ Fuld LED-forlygter
⭐️ Sædeindtræk i kunstlæder/alcantara
⭐️ M-sport multifunktionslæderrat m.varme
⭐️ M-sport bremser m.blå kaliber
⭐️ Adaptiv M undervogn
⭐️ 19" M Y-spoke Bi-color alufælge
⭐️ Navigation
⭐️ Trådløs Apple Carplay & Android Auto
⭐️ El-bagklap
⭐️ Bakkamera
⭐️ Parkeringssensor for og bag
⭐️ BMW Live Cockpit Plus
⭐️ M bagspoiler
⭐️ M Aerodynamics pakke
Automatgear, Sædeindtræk i kunstlæder/alcantara, M-sport multifunktionslæderrat m.varme, M-sport bremser m.blå kaliber, Adaptiv M undervogn, Alarm system, Svingbart anhængertræk, 19" M Y-spoke Bi-color alufælge, Mørktonede ruder i bag, Bluetooth, Navigation, Trådløs Apple CarPlay, Trådløs Android Auto, El-bagklap, Aut.nedblændeligt bakspejl, Sædevarme for, Ambientebelysning interiør, Bmw Iconicsounds Electric, 3-zonet klimaanlæg, Adaptiv fartpilot, Active Guard Plus, Fuld LED-forlygter m.LED-kørelys, LED-baglygter, Parking Assistant, Bakkamera, Parkeringssensor for og bag, DAB radio, Teleservices, Connecteddrive Services, Connectedpackage Professional, Trådløs mobiloplader, Bmw Live Cockpit Plus, M Aerodynamics Pakke, M bagspoiler, Individual High-gloss Satin Chrome shadow line, Loftbeklædning i sort stof, Splitbagsæde, Isofix.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.290 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv undervogn | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alcantaraindtræk | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (elektrisk) |
| Delalcantaraindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås |