BMW i4eDrive40 5d
Kontantpris
325.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 34.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 584 km |
| Batterikapacitet | 80,7 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/430 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Hej, vores kørsel har ændret sig og derfor har vi kun brug for en bil. Derfor sælger vi nu vores skønne i4.
Den er mest kørt på landevej og motorvej, til/fra arbejde. Den kører virkelig skønt, baghjultræk.
Bilen kommer med vinter og sommer alufælge. Lige skiftet til sommerdæk.
Garanti til 23. september 2026 (Fragus), følger med købet.
Mvh, Axel
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 475.721 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 2.125 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |